«Приидите людие, триипостасному Божеству поклонимся»

Приидите людие, / триипостасному Божеству поклонимся, / Сыну во Отце, со Святым Духом: / Отец бо безлетно роди / Сына соприсносущна и сопрестольна, / и Дух Святый бе во Отце с Сыном прославляемь: / едина сила, едино существо, едино Божество. / Емуже покланяющеся вси глаголем: / Святый Боже, вся содеявый Сыном, содейством Святаго Духа. / Святый Крепкий, Имже Отца познахом, / и Дух Святый прииде в мир: / Святый Безсмертный, утешительный Душе, / от Отца исходяй, и в Сыне почиваяй: / Троице Святая, слава Тебе. (стихира гл.8)

12 июня, в день Святой Троицы, Преосвященнейший Филарет, епископ Бежецкий и Удомельский совершил Божественную литургию в Спасском кафедральном соборе г. Бежецк. Его Преосвященству сослужило духовенство собора.

На сугубой ектении были вознесены молитва о восстановлении мира, а также молитва, во время распространения вредоносного поветрия чтомая.

По окончании Литургии Архипастырь отслужил Великую Вечерню с чтением коленопреклоненных молитв. В завершение богослужения Преосвященный епископ Филарет обратился к прихожанам со словом проповеди.

Накануне Владыка Филарет возглавил служение Всенощного бдения в Спасском кафедральном соборе.