Заступнице усердная

Заступнице усердная, Мати Господа Вышняго, за всех молиши Сына Твоего, Христа Бога нашего, и всем твориши спастися, в державный Твой покров прибегающим. Всех нас заступи, о Госпоже Царице и Владычице, иже в напастех и скорбех, и в болезнех, обремененных грехи многими, предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем, пред пречистым Твоим образом со слезами, и невозвратно надежду имущих на Тя, избавления всех зол, всем полезная даруй, и вся спаси, Богородице Дево: Ты бо еси Божественный покров рабом Твоим.    (Тропарь, глас 4)

4 ноября, в день празднования Казанской иконе Божией Матери, Преосвященнейший Филарет, епископ Бежецкий и Весьегонский, совершил Божественную литургию в Спасском кафедральном соборе г. Бежецка. Его Преосвященству сослужило духовенство собора.

В завершении Богослужения было пропето славление и вознесена молитва Пресвятой Богородице.

По окончании Литургии Преосвященный Владыка принял участие в торжественном митинге, посвященном Дню народного единства.

Обращаясь к собравшимся с приветственным словом, Владыка поздравил бежечан с праздником и обратился с архипастырским словом назидания.